plm üzletág

EPLM Trends 2016 összefoglaló

plm

EPLM Trends 2016 összefoglaló
facebook icon EPLM a facebookon

A tavalyihoz hasonlóan idén is megrendezésre került az EPLM Trends rendezvény az Aquaworld Resort Budapestben 2016. október 5-én. A rendezvényt nagy érdeklődés és siker övezte, közel 60 cégtől 150 fő jelent meg. Az egész napos eseményen mindenkinek volt alkalma jobban megismerni a Siemens és a Vero termékeit, melyekhez külön (Solid Edge, Tecnomatix, Edgecam, NX) szekciós termek és egy Vero konzultációs terem állt rendelkezésre.

A rendezvény első fele Béke Gyula, a PLM üzletág igazgatójának köszöntésével kezdődött, majd Járai Tamás, az Industry üzletág igazgatója bemutatta a MyArtoo-t. Az R2D2 tervezéséhez Solid Edge, Radan és Edgecam szoftvereket használtak, melyeket a kollégák be is mutattak. Az előadás központi témája a valós idejű együttműködés volt, ahol az adatok megosztása a Microsoft Office 365-ös One Drive for Business megoldásán keresztül történik, mellyel a földrajzilag egymástól távol eső partnerek is egyszerűen és biztonságosan cserélhetnek adatokat.

 

 

Továbbá sor került az EDGE Vándorkupa eredményhirdetésére is, aminek kapcsán több minőségi kéziszerszám és élmény ajándékutalvány talált gazdára a lelkes szoftver felhasználók között, akiknek a pályamunkái közül igencsak nehéz volt a legkiemelkedőbbeket kiválasztani.

 

Az EDGE vándorkupa helyezettjei:

 

Solid Edge kategóriában:

  1. helyezett: Tomolák Gergely Zoltán - DELTA -TECH Mérnöki Iroda Kft. (Főtengely indexfurat sorjátlanító)
  2. helyezett: Vadász Ákos – Agrometál-Food-Tech Kft. (sajtvágó berendezés)
  3. helyezett: Szabó Edvin - GÜTTLER Kft. (Güttler SuperMaxx 900 kultivátor (magágyelőkészítő)

Solid Edge kategóriában különdíj:

 

Solid Edge különdíj:

Harsányi Eszter és Nagy Veronika – Okman Kft. (Keményítőüzem létesítményterve)

 

Edgecam kategóriában:

  1. helyezett: Steinwender Sándor – Mitter és Társa Kft. (Szerszámbetét marása több felfogásban)
  2. helyezett: Poteczin Zoltán - M+M Mintakészítő és Műanyagfeldolgozó Kft. (Fékdobfedél homokformázó szerszám megmunkálása)
  3. helyezett: Kerekes Gellért - VILLBEK Kft. (Szerszám formaadó felületeinek marása)

Oktatási kategória:

 

Diák különdíj: Hejberger Konrád – Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont (Kerékpár)

 

A vándorkupa győztesek kihirdetését követően a CAD/CAM/CAE/PLM szekciókban folytatódtak az előadások. A szakmai naphoz több társkiállító is csatlakozott, akik különböző témákban igyekeztek megválaszolni minden felmerülő kérdést, úgy, mint:

  • A munkaállomások kapcsán a Fujitsu Technology Solutions Kft.
  • Az Office 365 komplett irodai szolgáltatás csomagról és a CLEVERTOUCH okos monitorról a Kvazar-Micro CEE Kft.
  • Létesítmény és gépészeti tervezés, valamint informatikai támogatás témában az OKman Kft.

A Solid Edge szekcióban az ügyfelek elsajátíthattak olyan trükköket, amelyek a nagy szerelések hatékony kezelését segítik, de számos újdonságot is megismerhettek, amit az ST9 nyújt a felhasználóknak. Továbbá néhány perc erejéig a résztvevőknek lehetőségük volt betekintést nyerni a következő verzióban megjelenő egyik újdonságba, ami az stl fájlok magasabb szintű kezelhetőségét eredményezi.

 

Az NX/Teamcenter szekcióban a vendégek interaktív bemutatókon keresztül tudhatták meg, hogy milyen módon érdemes bevezetni és használni a Teamcentert és az NX-et.

Mivel a Vero CAM termékei közül a legnagyobb érdeklődésre az alkatrészgyártók számára ajánlott Edgecam szoftver tart számot, így a korábbi évektől eltérően, a CAM szekció erre a megoldásra összpontosított. A szekcióban bemutatásra kerültek az alkatrész marás, esztergálás és huzalos szikraforgácsolás programozásának alapjai, valamint a hamarosan megjelenő 2017R1 verzió újdonságai is. Ezt követően a 3 és 5 tengelyes marási stratégiák és azok alkalmazási lehetőségei kerültek bemutatásra általánosságban, majd konkrétan az Edgecam és a Visi szoftverekben. A lemeztechnológiai cégek számára teljes körű megoldást nyújtó Radan, a fa- és kőipari megmunkálásra optimalizált Alphacam és a szerszámgyártó célmegoldás, a VISI iránt érdeklődők külön konzultációs szekcióban ismerkedhettek meg a célmegoldások lehetőségeivel.

 

A Tecnomatix/Plant Simulation szekcióba jelentős számban érkeztek olyan vendégek, akik már találkoztak a szoftverrel, de a cégeik még a bevezetés előtt állnak, és ennek a lépésnek a megtételéhez szerettek volna további információkat, benyomásokat, tapasztalatokat gyűjteni. Ebben nagy segítségükre volt az, hogy a szekció-előadások egy jelentős hányadát iparból érkezett előadók tartották, bemutatva a saját modelljeiket és eredményeiket, továbbá az, hogy az előadások alatt hosszabb-rövidebb párbeszédek alakultak ki a hallgatóság és az előadók között egy-egy relevánsabb részkérdés kapcsán. Igazi műhelymunkának lehettünk szemtanúi.

 

A rendezvény sikeressége számunkra főként abban nyilvánult meg, hogy a vendégek rendkívül interaktívak és érdeklődőek voltak, kollégáink rengeteg izgalmas kérdésre válaszolhattak. Így elmondható, hogy ebben az évben is sikerült megmozgatni a CAD/CAM/PLM szegmens fő érdeklődőit és újabb lelkes R2D2 rajongókat toboroztunk!

 

A PLM üzletág segítségére volt R2D2 is, aki az Industry üzletággal karöltve emelte a rendezvény színvonalát, a Star Wars rajongó közönség legnagyobb örömére. Ezúton szeretnénk megköszönni az  Industry üzletág segítségét, valamint minden résztvevő megtisztelő jelenlétét!

 

Az eseményről készült videót ide kattintva nézheti meg! 

 

Letöltés

Kérjük, töltse ki az űrlapot a szakmai anyag letöltéséhez.

* kötelező mezők