Pályázatok
Az Enterprise Group sikeres pályázatai
GINOP Pályázatok
GINOP-2.2.1-15 – K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések
A projekt címe: | Nem-invazív szérumdiagnosztikán és adatintegráción alapuló piacképes diagnosztikai prototípus kit készítés |
A szerződött támogatás összege: | 1 446 356 175 Ft |
A támogatás mértéke: | 78,43% |
A projekt tervezett befejezési dátuma: | 2021.12.12. |
A projekt azonosító száma: | GINOP-2.2.1-15-2017-00052 |
A projekt bemutatása:
Az Enterprise Communications Magyarország Kft. egyrészt a Szegedi Tudományegyetem több intézetének, másrészt a biotechnológiai fejlesztések területén működő innovatív vállalkozások kutatóival együttműködve hozta létre azt az egyedülálló projektet, melynek keretén belül egy komplex tumor diagnosztikai rendszer fejlesztésébe kezdenek. A GINOP-2.2.1-15 pályázati felhíváson elnyert 1,498 milliárd forint támogatással megvalósuló konzorciumi projekt célja, hogy létrehozzon egy olyan költséghatékonyan működő rendszert, amely egyszerű vérminta alapján segíti a tumorok korai felismerését, valamint a megfelelő kezelési mód kiválasztását.
Jelen pályázat fő célja a rák korai diagnosztikájának fejlesztése, ezáltal a betegek gyógyulási esélyének növelése, továbbá a rákos megbetegedésekhez kötődő kezelési költségek csökkentése. A konzorciumban résztvevő jelentős kutatási potenciállal rendelkező laboratóriumok a biomarkerek azonosításán túl modellrendszerekben is bizonyítják a biomarkerek jelentőségét, és feltárják a biomarkerekre alapozott egyénre szabott rákterápiák lehetőségeit is. A fenti célokat olyan tumordiagnosztikai kitek és technológiák kifejlesztésével kívánjuk elérni, mely alkalmas biopsziák, műtéti daganat minták és egyszerű vérvétellel nyert szérumminták analízisére, nemcsak kórházi, hanem járóbeteg ellátás szintjén is. A K+F tevékenység során a konzorcium nemzetközi sztenderdek és a legkorszerűbb kutatási igényeknek megfelelően létrehozza és egységesíti a már jelenleg is kiépülő tumorbankok adatbázisait és azokat kiegészíti olyan kutatási és klinikai eredményekkel, amelyek fejlett képanalízis algoritmusok felhasználásával a patológusok, onkológusok és sebészek munkáját jelentősen segítik. A konzorcium a létrejövő új technológia erejét és hatását egy olyan új, nem-invazív mintavételi eljáráson alapuló diagnosztikai kit létrehozásával demonstrálja, amelynek kialakításában a létrehozott adatbázissal azonosított tumorbanki minták felhasználása jelentős szereppel bír. Az elméleti és szakmai kutatások eredményeire alapozva hozzuk létre a diagnosztikai technológiát (diagnosztikai kit), valamint orvostámogató informatikai rendszert. A molekuláris tumordiagnosztikai fejlesztésünk során célunk, hogy vérvételből költséghatékonyan kimutatható legyen, ha tumoros elváltozás alakul ki a szervezetben, mely információt szolgáltat a leghatékonyabb célzott terápia kiválasztásához. A projekt során tumor sejtvonalak, tumor- és vérszérum-minták molekuláris és bioinformatikai elemzésével tumor biomarkereket és ezek mintázatait azonosítjuk.
A konzorciumi tagok közül az SZTE ÁOK és TTIK, valamint az MTA SZBK évtizedes tapasztalattal rendelkezik tumorbank mintagyűjtés és azok európai szintű üzemeltetése terén. Továbbá a tumorbankra épülő diagnosztikai eljárások kutatásában és termékek előállításában – együttműködve a Delta Bio 2000 Kft-vel és a Hiperon Genetics Kutató és Tanácsadó Kft-vel – az SZTE és az SZBK számos kutatócsoportja is részt vesz, amelyek magába foglalnak szenior kutatókat és orvosokat, valamint fiatal kutatókat is. A tumorbanki adatok adatbázisba történő rendezése és kórházi/egészségügyi nyilvántartó rendszerekbe történő integrálása, valamint az arra épülő adathalász és képdiagnosztikai kihívások informatikai megoldása az Enterprise Communications Magyarország Kft. feladata.
A négyéves pályázati projekt eredményei két nagy csoportra bonthatók. Az első nagy csoport az elméleti munka eredményeként létrejövő új ismeretek. A kutatási eredmények egy része oktatásban hasznosul, más része a projektbe épül be. A másik nagy csoport pedig az elméleti kutatási eredmények felhasználását követően létrejövő új eljárás(ok), új szoftveres megoldás(ok) és új diagnosztikai eszköz rendszer prototípusa.
A projekt zárásakor hatályos szerződés szerinti támogatás összege: 1 446 356 175 Ft, a projekt befejezési dátuma: 2021.12.12.
GOP Pályázatok
GOP-1.1.1 - Uniós támogatással elkészült egy modern és sokoldalú teleradiológiai rendszer
700 millió forint uniós támogatással elkészült az Enterprise Communications Magyarország Kft. és a Magyar Fejlesztési Intézet Nonprofit Zrt. közös projektje a Gazdaságfejlesztési Operatív Program „Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása” pályázatának keretében. A 911,21 millió forint összköltségvetésű program az intelligens diagnosztikai eljárásokat támogatja.
Az internetes kommunikáció fejlődésével és a digitális képalkotás elterjedésével egyre nagyobb hangsúlyt kapott az egészségügyben a teleradiológia, amely egy adott helyen elkészült radiológiai kép elektronikus úton történő továbbítását jelenti egy távolabbi helyre akár diagnosztikai, akár konzultációs céllal. A teleradiológiával lehetségessé vált többek között a képtovábbítás- és megjelenítés a lehető legjobb minőség megtartása mellett, illetve a radiológus és a klinikusok közötti kommunikáció.
Az Enterprise Communications Magyarország Kft. és a Magyar Fejlesztési Intézet Nonprofit Zrt. „Elosztott teleradiológiai és diagnosztikai rendszer” elnevezésű közösen megvalósított projektje megteremtette az információs technológiai alapot egy decentralizált teleradiológiai rendszer kifejlesztésével, amely az osztott tárolási és feldolgozási környezet alkalmazásával hatékonyan, jól skálázhatóan, magas rendelkezésre állás mellett támogatja az intelligens diagnosztikai eljárásokat, ezzel pedig egy gyors, hatékony és költségcsökkentő megoldást nyújt.
A rendszer illeszkedik a jelenleg elérhető, valamint a bevezetés előtt álló vagy párhuzamosan fejlesztett egészségügyi rendszerekhez, továbbá támogatja a betegadminisztrációs és általános gazdálkodási feladatokat is. A fejlesztés eredményeként a teleradiológiai rendszerrel többek között elérhetővé vált, hogy a felvétel és a visszaérkezett lelet kézhezvétele között maximum 10-15 perc leletezési idő teljen el, valamint lehetővé váltak a nagy távolságból történő, élő műtéti közvetítések is.
GOP-1.1.1 - Elosztott teleradiológiai és diagnosztikai rendszer
Az Új Széchenyi Terv, Gazdaságfejlesztési Operatív Program "Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása" pályázatának keretében a Magyar Fejlesztési Intézet Nonprofit Zrt.-vel együtt indult el az „Elosztott teleradiológiai és diagnosztikai rendszer” projekt 2014. januárban.
A projekt célja megteremteni az információs technológiai alapot egy olyan decentralizált teleradiológia rendszer fejlesztéséhez, amely az osztott tárolási és feldolgozási környezet alkalmazásával hatékonyan, jól skálázhatóan, magas rendelkezésre állás mellett támogatja az intelligens diagnosztikai eljárásokat.
A projektben az Európai Regionális Fejlesztési Alap 424,97 millió forinttal támogatta az Enterprise Group-ot. A projekt 2015. augusztusában zárult.
GOP-1.3.1 Expandrive virtuális storage rendszer fejlesztése
Az Enterprise Communications Magyarország Kft.-nél sikeresen megvalósult az „ Expandrive virtuális storage rendszer fejlesztése” elnevezésű projektje, mely az Új Széchenyi Terv "Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása" pályázatának keretében 243.000.000 Forint vissza nem térítendő támogatást nyert.
A termékről bővebben a www.xpandrive.hu
KMOP Pályázatok
KMOP-1.1.4 - UniScreen fordító projekt
Az Enterprise Communications Magyarország Kft-nél sikeresen megvalósult az UniScreen fordító fejlesztési projektje, mely az Új Széchenyi Terv "Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása" pályázatának keretében nyert 39.600.000 Forint vissza nem térítendő támogatást. A közel egy éves fejlesztés során kidolgozott eszköz a maga piaci szegmensében hiánypótló, ugyanis platform-független megjelenítési megoldást jelent a szoftverfejlesztésben.
A jelenlegi szoftverfejlesztések egyik legnagyobb problémája, hogy a kifejlesztett alkalmazásoknak egyre több megjelenítési felületen (PC-k, okos-telefonok, tabletek, smart TV-k) kell elérhetőnek és kezelhetőnek kell lenniük, melyre a megoldást pedig az általános fejlesztői környezetek kialakítása és a különböző platformok együttes kezelése jelenti.
Cégünk erre nyújt megoldást az UniScreennel, mely egy olyan meta-nyelv, amely révén az adatlekérési, adatbeviteli felületek jelentős része nem manuálisan, hanem dinamikusan generált. A megjelenítők felbontását paraméterezetten kezeli, a dinamikus felületek tájolása és felépítése pedig a megjelenítő eszközhöz igazodik. A fejlesztő eszköz támogatja a megjelenítő felület azonos forráskódból származó, több platformon futtatható moduljainak elkészítését, biztosítja a 32-bites, ill. a 64-bites alkalmazások létrehozását, valamint natív módon a Windows, MacOS és iOS (iPhone/iPad) operációs rendszereken futtatható modulok fejlesztését egy forráskódból. A fordítónyelvnek köszönhetően a szoftverfejlesztések ideje jelentősen lerövidül, amely költségmegtakarítást és az előállított termékek árainak csökkenését eredményezi.
KMOP-1.2.5 – A sERPa 3.0 Integrált Vállalatirányítási Rendszer bevezetése
Az Enterprise Communications Magyarország Kft-nél sikeresen megvalósult az „A sERPa 3.0 Integrált Vállalatirányítási Rendszer bevezetése az Enterprise Communications Magyarország Kft-nél” című projekt, mely az Új Magyarország Fejlesztési Terv – Közép-Magyarországi Operatív Program - "Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása" pályázatának keretében nyert 8.705.000 Forint vissza nem térítendő támogatást.
A bevezetett sERPa rendszer korlátlan számítógépen egyszerre 40 konkurens felhasználónak biztosít hozzáférést a vállaltirányítási rendszerhez.
KMR Pályázatok
Sajtóközlemény - Ambiens iHome rendszer
Lezárult az Enterprise Communications Magyarország Kft. „Ambiens iHome rendszer” fejlesztésére irányuló kutatás-fejlesztés elnevezésű projektje, mely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap több mint 365 millió forintos támogatásával valósult meg.
KMR – 12-1 Ambiens iHome rendszer fejlesztése
Lezárult az Enterprise Communications Magyarország Kft. „Ambiens iHome rendszer” fejlesztésére irányuló kutatás-fejlesztés elnevezésű projektje, mely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap több mint 365 millió forintos támogatásával valósult meg.
A projekt célja, hogy a korábban még futurisztikusnak ható virtuális konzolokon vezérlési képességet, illetve irányítást valósítson meg.
A kutatás és a fejlesztés kiemelt célja volt, hogy az irányítás valósidejű legyen és a felhasználó az interfész virtuális részeit a valós világ részeként érzékelje. A fejlesztett irányítási és érzékelési megoldás a vizuális alapú megoldások több módozatát is felhasználja annak érdekében, hogy valós időben, megfelelően működő rendszer jöhessen létre.
Az Enterprise Group szakemberei a fejlesztés során a hagyományos vezérlési technológiákat vegyítik autonóm input rendszerekkel, így az emberi visszajelzés generálására alkalmas irányítóeszközökkel is lehet interaktálni. Ennek megvalósításához egy mocap rendszer implementálására is sor került. A projekt során a mocap hálózat megjelenítésére olyan megoldást fejlesztettek, ami mozdulatok hatására látható felületeket is folyamatosan megjeleníti.
TÁMOP Pályázatok
TÁMOP – 2.4.5 Rugalmas munkahelyek projekt
Az Enterprise Communications Magyarország Kft-nél sikeresen megvalósult az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett „A munka és a magánélet összehangolását segítő munkahelyi kezdeményezések az ECM Kft.-nél.” című projekt. Cégünk az Európai Szociális Alapból 14.905.444 Forint vissza nem térítendő támogatást nyert a projekt megvalósítására.
A nyertes pályázatban szereplő rugalmasság megvalósításának legfőbb célja a nem hagyományos foglalkoztatási formák bevezetése, a változásokhoz való gyors alkalmazkodás elősegítése, valamint a munkaerő-piaci rugalmasság és biztonság együttes erősítése.
Emellett, a cég szervezeti kultúra fejlesztés részeként a vezetési, munkaszervezési, humánerőforrás-gazdálkodási szemlélet előterébe helyezése és az ezt támogató rendszerek fejlesztése.
Vállalati KFI Pályázat
Az Enterprise Communications Magyarország Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a Vállalatok K+F tevékenységének támogatása (KFI_16) pályázati program keretében sikeresen lezárta a Nagykapacitású lítium- vas-foszfát (LiFePO4) akkumulátorok intelligens cellavezérlő rendszerének kifejlesztése és gyártásra való előkészítése, elsődlegesen elektromos járművekben való felhasználásra megnevezésű projektet.
A lítium akkumulátor celláknak a hagyományos ólomakkumulátorokhoz viszonyított előnyös tulajdonságait kizárólag egy intelligens akkumulátor cellaszintenkénti mérés és töltöttség-kiegyenlítés kialakításával és alkalmazásával használhatjuk ki teljes mértékben. A legtöbb villamos hajtású jármű egyedi kialakítású akkumulátort igényel. Kivételt képezhetnek ez alól a nagy akkumulátorkapacitást igénylő alkalmazások (pl. Busz, hajó, otthoni energiatárolás), melyeknél kisebb feszültségű, nagy kapacitású akkumulátor csomagokból építkezve az igények széles spektruma lefedhető.
A tervezésnél különös figyelmet fordítottunk az akkumulátor csomagok, illetve komponenseik hőtani viselkedésére, így számos, az akkumulátorok élettartamát jelentősen csökkentő körülmény hatását csökkentettük.
A működtetéshez – „vezérléshez” -, a töltés vezérléséhez, védelmekhez, stb. számos kiegészítő elektronikai megoldást fejlesztettünk. A rendszer kialakításához az elméleti hátteret a cellák vizsgálatával nyert mérési eredményekre támaszkodva biztosítottuk.
A megépített moduláris akkumulátor-rendszer prototípus lehetővé teszi a szakirodalomban megjelenő, és a saját precíziós mérési eredmények közvetlen beépülését különféle elektromos járművekbe. A szakirodalmi leírásokban nem szereplő, hiányzó, elsősorban az elektromos járműipari felhasználási területre vonatkozó specifikus méréseket a projekt keretében saját magunk végeztük el, ezzel biztosítva, hogy valamennyi, a tervezéshez szükséges információ a rendelkezésünkre álljon.
Az eredmény versenyképességét az adja, hogy egy olyan megoldás jött létre, mely a piacon perspektivikus akkumulátor típus szélesebb körű bevezethetőségét teszi lehetővé egyetlen moduláris rendszer segítségével.
Projektünk során publikálható tudományos eredményeket, illetve az egyedi igényekre optimalizált gyártáshoz kötődő know-how eredményeket hozunk létre.
PIACI KFI Pályázat
Kedvezményezettek neve és a szerződött támogatás összege: | Enterprise Communications Magyarország Kft. | 238 139 479 Ft |
Delta Bio 2000 Kft. | 289 508 352 Ft | |
HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont | 272 330 400 Ft | |
Projekt címe: | Mesterséges intelligencián és cirkuláló nukleinsav elemzésen alapuló emlőtumordiagnosztikai technológia és szolgáltatás kifejlesztése | |
Támogatás mértéke: | 71,03% | |
Projekt tervezett befejezési dátuma: | 2026.05.31. | |
Projekt azonosító: | 2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ-2024-00029 |
Projekt tartalmának rövid bemutatása:
A daganatos megbetegedések, azon belül is az emlődaganatok, magyarországi és világviszonylatban is a vezető megbetegedések közé tartoznak; kezelésüket alapvetően kijelöli, hogy mely stádiumban kerülnek diagnosztizálásra. Korai stádiumban azonosított daganatok esetén a túlélés 50-90%-os, a távoli áttétként történő kiújulás veszélye azonban 10 és 41% közötti az 5-20 éves tartományban. Emiatt kiemelt fontosságú az emlődaganatok lehető legkorábbi, nagy érzékenységű kimutatása és a későbbi betegéletút során a státusz folyamatos követése. A jelenleg elérhető technológiák csak korlátozottan alkalmasak a testfolyadékban lévő tumoreredetű nukleinsavak diagnosztikai kimutatására. Ennek megbízhatóbbá tételéhez úgy gondoljuk, hogy érdemes olyan új, nagy stabilitású nukleinsavak diagnosztizálására is koncentrálni, mint a cirkuláris RNS-ek, melyek rendkívül stabilak maradnak a testfolyadékokban. Ezek és más, a tumorsejtek által kibocsátott DNS- és RNS-molekulák ideális jelöltek nem-invazív biomarkerként való felhasználásra, és kombináltan még alkalmasabbak lehetnek a betegek tumoraltípus szerinti elkülönítésében.
Az utóbbi években a konzorciumunkat alkotó cégek elismert nemzetközi tudományos folyóiratokban publikálták eredményeiket ezen a területen; ezekre alapozva mostani pályázatunk célja, hogy piacképes onkoindikatív laboratóriumi technológiát fejlesszünk, mely egyszerű vérvétellel nyert vérplazmából képes az emlőtumor jelenlétét kimutatni, az eddigieknél megbízhatóbb diagnosztikához és hatékonyabb célzott terápiához vezetve.
A 2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ-2024-00029 számú projekt konzorciális szinten összesen 799 978 231 Ft támogatással (71,03%) valósul meg, melyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium a „Fókuszterületi innovációs projektek támogatása (2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ)” pályázati program keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosít.
A projektmegvalósítás tervezett időtartama: 2024.06.01 – 2026.05.31.
Kedvezményezett neve: | Enterprise Communications Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. |
Projekt címe: | Smart Retail System gyártófüggetlen, automatizálásra és adatvagyon elemzésre épülő döntéstámogató szoftver fejlesztése áruházi rendszer szintű működés és virtuális mérlegkör optimalizációra, új innovatív technológiák és szolgáltatások bevezetésére |
Szerződött támogatás összege: | 394 391 760 Ft |
Támogatás mértéke (%-ban): | 60,3% |
Projekt tényleges befejezési dátuma: | 2023.10.31. |
Projekt azonosító: | 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00159 |
Projekt tartalmának bemutatása:
A projekt keretében egy olyan gyártófüggetlen, intelligens felhő alapon működő Enterprise Smart Retail System (ESRS) szoftvermegoldás létrehozása valósul meg, amely a hipermarketek, nagy- és kiskereskedelmi láncok számára biztosít mérésen alapuló rendszer szintű döntéstámogató platformot.
Az ESRS szoftver segítségével az áruházak képessé válnak már meglévő és bővülő áruházi adatvagyonuk rendszer szintű elemzésével működési összefüggéseik megértésére, ezáltal erőforrás megtakarítási potenciálok kiszűrésére, működésük, karbantartásuk, értékesítésük és műszak tervezésük optimalizálására. Egy magasabb, az áruházláncok szintjének elérésével, annak analitikájával a Szoftver lehetőséget biztosít az egységek benchmark elemzésére, ezen keresztül a működési anomáliák (pl. túlfogyasztások), és legjobb gyakorlatok azonosítására.
A szoftver fejlesztésében és mérlegkör tesztelésében kidolgozásra kerül a napelem, elektromos töltő, energiatárolás és hálózat, mint kritikus új technológiai csoport automatizálás alapú szabályozásának és elszámolásának kidolgozása. Ez az áruházak elektromos autó töltő telepítési kötelezettségének teljesítését is támogatja. Az ESRS szoftver gyártó és készülék függetlensége, felhasználóbarát analitikai, és dashboard szerkesztő modulja révén, valamint bővíthetőségével, felhasználóikat további üzleti analitikák, új technológiák és vásárlói igényekhez igazodó innovatív szolgáltatások tesztelésére és bevezetésére motiválja.
A projekt eredményeképp termékként létrejön a jelenlegi szigetszerű szoftver és célmegoldásokat egy magasabb rendszerben modellező valós adatokra építő analitikai, és adatmegjelenítő ESRS szoftver megoldás, ami üzleti értéket teremt, ágazati szinten alkalmazható és piacra vihető. Alkalmazásával segíti a vállalatokat a szigorodó energetikai szabályozások betartásában (szakreferensi, energia menedzsment, elektromos autótöltő, ISO 50001), megtakarítások felkutatásában majd az erre épülő beruházásaik tervezésében, okos megoldások bevezetésében, az ügyfeleknek nyújtott innovatív szolgáltatások fejlesztésében (pl. összesített éves fogyasztási, hulladéktermelés nyomonkövetés, élelmiszer és adalékanyag fogyasztás felhasználónként) ezáltal a pozitív vásárlás élmény növelésében. Mindez ágazati szinten hozzájárul az erőforrás és épület-energia hatékonyság növeléséhez, az ÜHG kibocsátások csökkentéséhez, környezeti szempontok tervezésben és üzemeltetésben való hangsúlyosabb figyelembe vételéhez, a munkaerőtervezéshez, a tudatosabb vásárlói szokások elősegítéséhez és annak kiszolgálási-logisztikai folyamatainak megszervezéséhez.
Az ágazati tudás és rendszer szemléletű gondolkodás megteremtésével egy rugalmasabban reagáló áruházi működést eredményez, ami a gyorsan változó piaci környezetben, akár válságkezelésben (járványok, korlátozások bevezetése) is kulcsfontosságú lehet.