Beszámoló a Solid Edge University-ről
A Siemens PLM Software október végén (26-28.) tartotta a Solid Edge University 2015 rendezvényt Cincinnatiben. A legnagyobb, évente megrendezésre kerülő Solid Edge konferenciára a világ minden részéről érkeznek partnerek, felhasználók, érdeklődők. Ebben az évben is képviseltette magát a magyarországi Solid Edge társadalom az Enterprise Groupon keresztül.
A Solid Edge University – sok konferenciával ellentétben – nem a cégek saját magukat való bemutatásáról, hanem inkább az információszerzésről, a tanulásról és a kapcsolatépítésről szólt három napon keresztül különböző szekciókban. A rendezvénynek helyet adó város kiválasztása nem volt véletlenszerű: két évvel ezelőtt is Cincinnatiben volt megtartva ez az esemény – köszönhetően annak, hogy ebben a régióban nagyon erős a Solid Edge felhasználói közösség.
A Duke Energy Convention Center tökéletes választásnak bizonyult a konferencia helyszínéül, hisz az Amerikára jellemző hatalmas terek és a minőségi, jól szervezett kiszolgálás emelte a rendezvény színvonalát. Az első nap két párhuzamos esemény folyt: a Solid Edge Developer Day és a Design Management Workshop, ahová egyedileg jelentkezhettek az érdeklődök térítés ellenében. Ezek a szekciók a különböző lehetőségeket mutatták be, és a résztvevők saját maguk tesztelhették az egyes megoldásokat, valamint írhattak makrókat az előadok instrukciói alapján.
A másnap reggeli hivatalos megnyitón már csak a Solid Edge és az a köré épülő megoldások voltak a középpontban. John Miller (Senior Vice President, Mainstream Engineering Software) köszöntője után számos érdekes előadást hallhattak és láthattak a résztvevők. A Ross Robotics cégtől Philip Norman volt a fő előadó, aki a munkásságán keresztül mutatta be, hogy a Solid Edge mint mérnöki eszköz és a művészet (szobrászat, festészet) miként járult hozzá ahhoz, hogy egy moduláris rendszerű, univerzális robotot meg lehessen alkotni.
Előadást tartottak a legnagyobb, hazánkban már jól ismert partnerek is, mint a Quadrispace- től Brian Roberts, a Design Simulation Technologiestől Scatt Ziemba vagy a Microsofttól a Surface Pro 4-et és a Surface Bookot bemutató Simon Floyd. Mint minden évben, így idén is a legnagyobb érdeklődés a Solid Edge ST8 bemutatását övezte, amelyet Dan Staples (Vice President, Mainstream Engineering) és Craig Ruchti (Applications Engineer) dialógusa tett egyedivé és igazán élvezhetővé.
A rendezvény további részében szemináriumok voltak – összesen 75 darab, ami az ismeretbővítést segítette elő különböző témákban, mint például szinkronmodellezés, tippek és trükkök, adatkezelés. Az esti vacsora a helyi Cincinnati Reds baseballstadionjában volt, ahol kötetlenül lehetett beszélgetni a résztvevőkkel, fejlesztőkkel.
A kiállítóteremben nemcsak a partnerek kaptak helyet, hanem olyan termékek is, amelyeket Solid Edge-ben terveztek, mint a Pata Racing versenymotora vagy az első „3D-s nyomtatott autó”.
Ami változás volt az előző évekhez képest, hogy zárszóként Jeff Walker (Director, Solid Edge Products) betekintést adott a most fejlesztés alatt álló Solid Edge ST9-be, amely sok olyan új funkciót fog tartalmazni, amelyeket a felhasználók kértek. A soron következendő verzióba bekerülő legfontosabb újdonságokról bővebben a 14-17. oldalon olvashat.
„Egy ilyen rendezvény számtalan lehetőséget ad arra, hogy megismerjük mások felhasználói szokásait, és megosszuk tapasztalatainkat velük. A fejlesztőkkel tartott kerekasztal-beszélgetések alkalmával közvetlenül lehetőség nyílt a további fejlesztési igények leadására, így mindenképpen hasznosnak tartottam a részvételt” – nyilatkozta Szűcs Imre, az Enterprise Group ügyféltámogatási vezetője.
Az utolsó napon minden teremben szemináriumokon vehettek részt a látogatók, folytatva az előző nap témáit. Ezek az anyagok nyilvánosak, és letölthetőek innen:
SEU2015 előadások
Az Enterprise Groupot képviselő Szűcs Imre előadásának anyaga
itt megtekinthető!
Imre személyesebb hangvételű, privát beszámolója itt olvasható: