eHEALTH NÉVEN, KIBŐVÜLT TERMÉKPORTFÓLIÓVAL FOLYTATJA MŰKÖDÉSÉT AZ ENTERPRISE GROUP SOFTWARE ÜZLETÁGA
A BETEGELLÁTÁS MINŐSÉGI SZÍNVONALÁNAK NÖVELÉSE A GRÓF TISZA ISTVÁN KÓRHÁZBAN
eRADIcal MODERN TELERADIOLÓGIAI RENDSZER AZ EGÉSZSÉGÜGY SZOLGÁLATÁBAN
NEGYEDÉVENTE MEGJELENŐ INGYENES MAGAZIN
Kiadja az Enterprise Group eHealth üzletága
eHealth – Új távlatok az egészségügyi informatikában
eHealth néven kibővült termékportfólióval újul meg
az Enterprise Group Software üzletága.
Orbán Előd, az Enterprise Group
ügyvezetőjének köszöntője
eRADical – Modern teleradiológiai rendszer az egészségügy szolgálatában
A teleradiológiai megoldás költséghatékony módon forradalmasítja az intelligens diagnosztikai eljárások alkalmazását.
eMAGE – az innovatív, sokoldalú képarchiváló rendszer
Az Enterprise Group új PACS megoldása egy sokoldalú, bármilyen digitális modalitáshoz kapcsolódni képes képarchiváló rendszer.
A betegellátás minőségi színvonalának növelése a Gróf Tisza István Kórházban
A berettyóújfalui Gróf Tisza Isván Kórházban bevezették az Enterprise Multi Medikai Alkalmazást (EMMA) annak érdekében, hogy még korszerűbb betegellátást biztosíthassanak pácienseiknek.
Kiterjesztett EMMA Solution Certified Partnerség
Biztonság az ügyfeleknek, bővülési lehetőség a minősített partnereknek.
Kiemelkedő új funkció az EMMA-ban:
műtéti programtervezés
Az EMMA új műtéti programtervező funkciója jelentősen hozzájárul az egészségügyi intézményben dolgozók munkájának hatékony ellátásához és a műtő helyiségek, valamint az eszközök optimális beosztásához.
Hatékony betegellátás az Ascom megoldásaival
Az Enterprise Group megújult e-Health üzletága az egészségügyi betegellátás minden területén innovatív és hatékony megoldást nyújt. Mostantól elérhetők a cég kínálatában az Ascom konszern egészségügyi kommunikációs megoldásai is.
2014 – Innováció és pénzügyi sikerek
A tavalyihoz hasonlóan idén sok újdonsággal jelenik meg az Enterprise Group mind a négy üzletága, ezzel folytatódik az elmúlt évek innovációs és pénzügyi sikerszériája.
Új teleradiológiai és PACS rendszer támogatja az Uzsoki Kórház betegellátását
Az Uzsoki Kórház jelentős szerepet játszott abban, hogy az Enterprise Group új terméke, az eRADical teleradiológiai megoldás és az eMAGE PACS rendszer a valós egészségügyi igényeket szolgálhassa ki.
EMMA Magazin Negyedévente megjelenő, ingyenes magazin
Kiadja: Enterprise Communications Magyarország Kft.
Főszerkesztő: Orbán Előd
Szerkesztés, tördelés, grafika: Corpus Communications
Ez az a fórum, ahol bemutathatjuk az egészségügyi ágazat döntéshozóinak új fejlesztéseinket, azokat az újszerű megoldásokat, melyekkel az Enterprise Group igyekszik hozzájárulni a hazai betegellátás színvonalának növeléséhez.
Örömmel ismertetjük meg az egészségügyi intézményekkel a mai kor technológiai vívmányait maximálisan kihasználó innovatív termékeinket, amelyeket mindig a valós kórházi igények mentén fejlesztünk ki.
Az idei kongresszus különösen nagy jelentőséggel bír számunkra, hiszen legújabb, saját fejlesztésű termékeink – az eRADical teleradiológiai rendszer és az eMAGE képarchiváló rendszer –, valamint az újonnan portfóliónkba kerülő Ascom egészségügyi kommunikációs megoldások itt mutatkoznak be először a szakmai közönség előtt.
A következő oldalakon részletesen is megismerheti újdonságainkat, melyek új korszakot nyitottak a Software üzletágunk életében. A termékkínálat bővülésével párhuzamosan az üzletágunk neve is megváltozott: áprilistól kibővített szolgáltatásokkal, eHealth néven folytatja tovább működését. A pozitív változás okairól, az új név által közvetített filozófiánkról is olvashat aktuális számunkban.
Természetesen az EMMA sikereiről sem feledkezünk el, hiszen büszkék vagyunk arra, hogy egyre több intézmény ismeri fel multi medikai alkalmazásunk jövőbe mutató szolgáltatásait. Bemutatjuk az alkalmazás egyik új funkcióját, a műtéti programtervezést, amely a szakmai irányelvek maximális figyelembevételével teszi lehetővé a műtéti személyzet, az eszközök és a helyiségek optimális és hatékony beosztását.
Az EMMA immár hazánk 14 egészségügyi intézményében járul hozzá a korszerű betegellátáshoz, köztük a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházban is, melynek főigazgatójával készített interjúnkat szintén olvashatja magazinunkban.
Bízom benne, hogy aktuális számunk sok hasznos és az érdeklődésére számot tartó cikket és információt tartogat az Ön számára. Kellemes lapozgatást!
Üdvözlettel:
Orbán Előd
A több jelentésréteget hordozó új elnevezés a jelen és még inkább már a jövő innovatív medikai irányát jel-zi, és egyben az üzletág célkitűzését is megtestesíti, amely a technológiát a gyógyítás szolgálatába helyezi. Az Enterprise Multi Medikai Alkalmazás (EMMA) révén már az egészségügyi ágazat minden szervezeti és ellátó szintjéhez tartozó intézmény, praxis számára teljes körű szolgáltatást nyújt az Enterprise Group, de idén tovább szélesedik a medikai portfólió.
A cég két új, innovatív megoldása a radiológusok munká-ját segíti, és ezáltal a szélesebb gyógyítási folyamatot is jelentősen támogatja. Az eRADical teleradiológiai rend-szer, illetve az eMAGE sokoldalú képarchiváló rendszer az Enterprise Group egyedülálló RIS és PACS megoldásai. Az EMMA-val szoros integrációban is alkalmazható önálló szolgáltatások révén könnyen eltárolhatók, kikereshetők, továbbíthatók, valamint megtekinthetők és kiértékelhe-tők a különböző méretű egészségügyi intézmények digitális orvosi képalkotó eszközeinek felvételei. Együttes alkalmazásukkal költséghatékony módon emelhető a gyógyítás színvonala, hiszen még az egymástól távol lévő osztályokon is egyszerűvé válik a teleradiológiai konzul-táció, az előző és más típusú vizsgálatokkal való össze-hasonlítás, és sok esetben megtakaríthatók a felesleges betegszállítások.
Szintén új területként a szoftveres megoldások mellett az egészségügyi kommunikációs termékek gyártásában élen járó Ascom innovatív termékeit is szakértő háttérrel kínálja mostantól az Enterprise Group immár teljes egé-szében az egészségügy IT megoldásaira specializálódott üzletága. Mindhárom új szolgáltatásról, illetve termék-csoportról bővebben is olvashat a Magazinban.
A műtéti programtervezés funkció megalkotása során az Enterprise Group munkatársai törekedtek a funkció olyan irányú kialakítására, hogy a műtéti tervezés folyamatában szereplő felhasználó – a csatlakozási ponttól függetlenül – egyértelműen és könnyen azonosíthassa, hogy a páciens a tervezés melyik fázisában helyezkedik el, illetve aktuálisan milyen erőforrásokat vesz igénybe.
Az átlátható és egyszerűen kezelhető igénylista nem csupán a műtéti igényt indikáló orvosok számára fontos: lényeges szempont ez az igényt feldolgozó műtéti személyzet számára is. Az EMMA új funkciójával akár már a műtét megrendelésekor tájékozódhat a megrendelő orvos a műtő foglaltságáról és a tervezett műtétek jellegéről, ennek köszönhetően pedig nem csupán a szabad idősávok, hanem szakmai szempontok alapján is dönthet az adott műtét dátumáról.
A műtéti igénylista kezelői egy központi műtő munkahelyről szortírozhatják a műtéteket a fizikai műtő munkahelyekre. Munkájukat segíti az általuk definiálható maximális súlyszám-keret, melynek beállításával korlátozhatóvá válik az adott időszakra érkező igények száma is. A tervezés és szortírozás folyamata az EMMA rendszer előjegyzési felületének kibővítésével került megvalósításra, így egy egységes, letisztult, már jól ismert felület szolgálja ki a felhasználók napi tevékenységeit. A megtervezett műtéti program pedig műtőkre bontva listázható és nyomtatható, illetve minden olyan információt tartalmaz, amely az aktuális terv gyors átláthatóságához szükséges.
A műtéti folyamat támogatása természetesen nem reked meg a műtéti tervezés fázisában: a rendszer támogatja a műtétek végrehajtása és adminisztrálása során felmerülő valamennyi főbb tevékenységet. Többek között a kényelmi funkciók széles skálájával nyújt segítséget a felhasznált anyagok egyszerű és praktikus rögzítéséhez, előre definiált műtéti tálcák és a gyakran használt anyagok listái is beépülnek a műtét adminisztrációjának folyamatába.
A svéd központú Ascom Wireless Solution élen jár az egészségügyben különösen jelentős szereppel bíró vezeték nélküli kommunikációs eszközök gyártásában. A vállalat célja, hogy a kritikus helyzetekben is maximálisan megbízható eszközök és rendszerek álljanak a munkatársak rendelkezésére.
Az Ascom széles portfólióval rendelkezik a vezeték nélküli egészségügyi kommunikációs rendszerek tekintetében. Az IP-alapú nővérhívó rendszerek, az integrált betegmonitorozó berendezések, a mobilizált workflow menedzsment, valamint a HIS, RIS, LIS szoftverrendszerekhez való integráció is a nővérek munkájának maximális támogatására és a betegellátás hatékonyságának növelésére hivatott.
A sikeres betegellátás sokszor azon múlik, hogy a megfelelő egészségügyi szakember helytől függetlenül, időben megkapja a megfelelő információt, de ne terheljék téves riasztások.
Az Ascom UNITE vezeték nélküli kiértesítő- és munkafolyamatirányító- rendszer integrálja a kórházban működő eszközöket és betegmonitorozó berendezéseket, továbbá képes kezelni az egyéb riasztásokat, jelzéseket, legyen az tűzjelző riasztás vagy akár a pszichiátriai osztályokon dolgozó ápolókat ért támadások jelzései. A rendszerhez használható mobileszközök skálája is rendkívül széles, az okostelefonokon használható Unite Axess alkalmazástól (iOS, Android), a DECT, illetve VoWiFi készülékekig majd minden megoldást támogat a rendszer. Az Ascom legújabb fejlesztésű – kimondottan a nővérek munkájára fejlesztett – okostelefon eszközének, a Myco-nak a használatával pedig akár WiFi és 3G hálózaton is egyaránt működik a megoldás.
elégedettségét. A fejlesztés során három célt tűztek ki: a nővérek téves riasztások általi fásultságának csökkentését, az információk nővérekhez való gyors el-juttatását, mobilizációját, valamint a klinikai munkafolyamatok nyomon követhetőségét és javítását.
A megoldás az Ascom Unite rendszerrel karöltve a külön-böző információ-áramlásokat, riasztási lehetőségeket és több fajta eszközt egyesít egyetlen készülékben. A rendszer ezeken túlmenően lehetővé teszi a munkafolyamatok automatikus naplózását is, mely elősegíti a tevékenységek mérhetőségét és a minőségbiztosítási célok teljesítését.
A nővérek az egészségügy hétköznapi hősei: nap mint nap azért küzdenek, hogy a páciensek mindig a legmagasabb
Az Uzsoki Kórház jelentős szerepet játszott abban, hogy az Enterprise Group új terméke, az eRADical teleradiológiai megoldás és az eMAGE PACS rendszer a valós egészségügyi igényeket szolgálhassa ki.
A stratégiai együttműködés során az intézmény szakemberei, a napi gyakorlat során szerzett tapasztalatuk biztosította az alapvető fontosságú orvos-szakmai támogatást a fejlesztők számára.
A sikeres projekt lezárásával azon-ban az együttműködés nem ér véget. Az Enterprise Group a közeljövőben migrálja át az Uzsoki Kórház korábbi PACS képarchiváló rendszerét, és kialakítja az intézmény új, a Telemedicina fejlesztési stratégiájába illeszkedő teleradiológiai rendszerét (RIS), melynek alapját az eRADical megoldás képezi majd.
A nagyléptékű projekt során a kórház jelenlegi informatikai és PACS rendszere, valamint az infrastruktúra környezete is feltérképezésre kerül ahhoz, hogy a jövőben tervezett új informatikai megoldás maximálisan illeszkedjen az intézmény működéséhez.Az együttműködés keretében az Enterprise Group egy komplett leletező munkaállomást adott át – amely segíti az új PACS és RIS rendszer tesztelését és későbbi alkalmazását –, továbbá fejlesztésre került a belső szerver és a hálózati infrastruktúra is, ezzel előkészítve a megfelelő informatikai hátteret az új teleradiológiai rendszer számára.