Petz Aladár Megyei Oktató Kórház – Győr V7 Upgrade és Bővítés Projektet zártunk
2017-06-19
A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház jogelődjeivel együtt több mint 260 éve végez járó- és fekvőbeteg ellátást. Az alapkőletétel még 1749-ben, Mária Terézia uralma alatt történt. A kórház azóta több épülettel és telephellyel bővült, a '70-es és a '80-as évek beruházásainak eredményeként ma egy teljesen új, modern intézmény látja el a megye és az egyes szakterületek régiós egészségügyi feladatait.
Névadója a világszerte ismert sebész, aki maga is igazgatója volt az akkor még Szentháromság névre hallgató kórháznak. Vezetése alatt klinikai színvonalra fejlesztette az intézményt, a gyomor-bélvarrógép feltalálásával pedig kivívta magának a szakma elismerését.
De nemcsak az egykori vezető, a kórház is több cím büszke tulajdonosa lett az idők során: ilyen az 1986-ban az Egészségügyi Minisztérium által ajándékozott "Kiváló Intézmény", a WHO és az UNICEF által adományozott 1995-ös "Bababarát Kórház" cím és a 2008-ban átadott "Életet ajándékozó kórház" elismerés a Magyar Kórházszövetségtől.
A kórháznak továbbra is legfontosabb célkitűzései között szerepel a betegek elégedettsége, aminek külön szolgáltatásokkal és a korszerű technológiai berendezésekkel is szándékában áll eleget tenni.
Ezt a modernizációs törekvést jól bizonyítja az, hogy hosszú évek óta szoros együttműködés van a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház és az Enterprise Group között.
Elsőként 2012-ben egy nagyméretű infrastruktúra fejlesztési projekt keretében olyan műszaki telekommunikációs megoldást adtunk át, mely a kórház hosszú távú IP telefon fejlesztésének alapját képezte. A tervezésnél figyelembe vettük a több lépcsőben történő fejlesztés kívánalmait és olyan egységes IP telefon rendszert kínáltunk, amely akár 100 000 felhasználóig bővíthető. A rendszer alapjaiban a Siemens HiPath 4000 alközpontra épült, így megvalósíthatóvá vált az úgynevezett vegyes működés analóg, digitális, IP mellékekkel és analóg, ISDN és SIP fővonalak alkalmazásával.
A sikeres munkának egy újabb állomása a kórház alközpontjának V7 upgrade-je és egyben bővítése volt 2017 év elején, amelynek keretében verzió upgrade-t hajtottunk végre és újabb 250 IP készülékkel bővítettük a rendszert.
A projekt kiemelkedően gyorsan és problémamentesen futott, köszönhetően a pre-sales, a sales támogatás, a szerviz és a projektmenedzsment munkájának, illetve a megfelelően definiált ügyfél igényeknek és a fejlesztési lehetőségnek, amely a kórház rendelkezésére állt. Az értékesítési folyamat után Oroszki László projekt menedzser vette át a projekt kivitelezését, az átállás pedig sikeresen megtörtént az előre tervezett időpontban Novothny László és Varga András szerviz mérnök kollégáink közreműködésével.
Szabó Szabolcs frissen nyugdíjba vonult kollégánk fontos szerepet játszott ennek a sikernek az előkészítésében, hiszen hosszú évekig ő felelt a PAMOK alközpont karbantartásért és kiemelkedően jó kapcsolatot ápolt az ügyféllel, amely nagyban segítette az értékesítési és implementációs folyamatot.
Olvassa ez az ICT Hírmondó legfrissebb számának további cikket is!